قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

تفرجگاه زمستانی در دل کویر یزد/۸۰ کیلومتر تا هیجان برف‌بازی

بارش برف در یزد یک رویداد هیجان‌انگیز و کم‌سابقه است، رویدادی که مردم خوش‌ذوق کویر را با کمترین بارش‌ها راهی «سخوید» می‌کند تا لذت یک روز برفی را تا مدت‌ها در ذهن آنها ماندگار کند.

 بارش برف شاید برای مردم مناطق غرب، شمال و شمال‌غربی کشور یک پدیده کاملا طبیعی باشد اما بارش برف در یزد شور و شعفی دیدنی به دنبال دارد.

زمستان‌ها در اغلب مناطق یزد خبر چندانی از بارش برف نیست اما در مناطق کوهستانی نظیر «سخوید» که در ارتفاعات شیرکوه قرار گرفته، معمولا میزان بارش برف به اندازه‌ای است که کوه‌های منطقه را سفیدپوش می‌کند.

سفیدپوش شدن این کوه‌ها از اغلب مناطق شهری قابل مشاهده است بنابراین مردم روزهای تعطیل که میزان بارش در ارتفاعات خوب بوده، راهی «سخوید» می‌شوند.

«سخوید»، یکی از دهستان‌های شهرستان تفت است که در فاصله ۸۰ کیلومتری از مرکز استان یزد قرار گرفته است.

کسانی که قصد دارند آخر هفته خود را در «سخوید» بگذرانند، باید از یزد به سمت شهرستان تفت حرکت کنند و پس از عبور از روستای اسلامیه و سانیچ به گردنه‌ای برفگیر با شیب زیاد می‌رسند.

پیست اسکی برای گذران یک روز به یاد ماندنی

بر فراز این گردنه و در سمت راست جاده در دامنه کوه، کم‌ارتفاع‌ترین کوه به یک پیست اسکی تبدیل شده که می‌توانند از آن برای گذراندن یک روز به یاد ماندنی استفاده کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در مورد امکاناتی که در این تفرجگاه زمستانی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: سخوید یکی از تفرجگاه‌های زمستانی است که مردم یزد، تفت و برخی دیگر از شهرستان‌های استان یزد در اغلب روزهای زمستان، آخر هفته‌های خود را در آنجا سپری می‌کنند.

محمدرضا نصیری با بیان اینکه اهالی روستا به طور خودجوش در این مناطق خدماتی به مردم ارائه می‌دهند، افزود: این پیست گرچه هنوز به نسبت تعداد گردشگرانی که به منطقه مراجعه می‌کنند، امکانات کافی و مناسب ندارد اما چند سالی است که به همت اهالی سخوید، خدماتی به مردم ارائه می‌شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *